Our website uses cookies and other technologies to display its technical structure and content. More information about cookies can be found here.

Kaip suplanuoti naują virtuvę?

Geras ir tikslus naujos virtuvės planas – pusė darbo. Suprantame, kad galvojant apie naują virtuvę kyla daugybė klausimų, bet vienas pirmųjų visad būna: nuo ko pradėti?

Tam esame mes – virtuvės profesionalai, todėl norime padėti ir, kaip sakoma, užvesti Jus ant kelio, kuriuo Jūs komfortabiliai nužingsniuosite iki naujos savo svajonių virtuvės. Pradėkime nuo trumpo ir aiškaus virtuvės planavimo gido, kuris padės susidėlioti visus taškus, neleis pamiršti esminių elementų ir pagelbės apsispręsti, kai imsite dvejoti.

virtuves baldai voke3


Galvodami apie virtuvę pirmiausia tiesiog įsivardinkite sau, kokia ji bus. Ar tai naujai įrengiama virtuvė ar senos keitimas? Kur virtuvę kurdinsite: name, bute, sodyboje? Naudositės ja patys ar planuojate būstą išnuomoti? Virtuvė yra bendroje ar atskiroje erdvėje? Šie elementarūs klausimai padės mintyse nusimatyti planuojamus pokyčius ir tai, kiek laisvės turėsime įkurdindami virtuvę ir kartu, kaip būsime apriboti dėliojant išplanavimą. Toliau, pereikime prie tokių klausimų, kurie padės nusimatyti virtuvės funkcionalumą, apstatymą, išplanavimą. Tad atsakykite, ar dažnai gaminate? Kiek žmonių gyvena Jūsų namuose? Ar virtuvę naudojate tik gaminimui ar ten ir valgote? Ką dar veikiate virtuvėje? Gal Jūsų vaikai mėgsta čia ruošti namų darbus, o Jūs mielai įsitaisote su kompiuteriu padirbėti? Gal virtuvėje maitiname augintinius ir be galo mėgstate auginti gėles, prieskonius ar daržoves? Kokia buitinė technika Jums būtina ir kokią norite turėti ir naujoje virtuvėje? Ar dabar pakanka vietos? Kas patinka iš esamos virtuvės ir norėtumėte tai perkelti į naują? Mintyse pasvarstykite ir po truputį darysis aišku, į kokį išplanavimą atkreipti dėmesį, ar nebūtų naudinga virtuvei skirti daugiau vietos ir panašiai.


Geras planas visada atsiremia į biudžetą. Ko gero jau turite nusimatę preliminarią sumą, kurią planuojate skirti virtuvei. Tad ja pasidalinkite su VOKĖ-III specialistu, jis patikslins kur galima sutaupyti, o kur rekomenduojama skirti didesnę biudžeto dalį. Pavyzdžiui, vienas iš patarimų yra rinktis ekonomiškesnes medžiagas baldų fasadams, o daugiau investuoti į virtuvinį stalviršį. Taip virtuvė ne tik atrodys prabangesnė, bet ir bus ilgaamžiškesnė, atsparesnė. Akcentuojame tai, kad virtuvė turi būti ilgaamžė ir naudojama ne vienerius metus, todėl biudžetą susiplanuokite kruopščiai, kad galėtumėte iš karto džiaugtis kokybiška virtuve. Kartu VOKĖ-III siūlo ir atsiskaitymo dalimis galimybę, kuri ir leis įsikurti savo svajonių virtuvę dabar, o ne kažkada ateityje. Bet grįžkime prie biudžeto planavimo – jis yra sudarytas iš dviejų dalių – bazinio ir papildomų darbų. Į bazinį biudžetą suplaukia tokios išlaidos, kaip baldai, baldų apšvietimas, buitinė technika, santechnika, stalčių sistemos ir papildomi baldai: valgomasis stalas, kėdės ar indauja. Elektros darbai, vamzdžių vedžiojimas, bendras patalpos apšvietimas, remonto darbai (sienų ir grindų dangos keitimas, atnaujinimas) – šias išlaidas nepamirškite taip pat įtraukti prie papildomų darbų biudžeto dalies.

voke3 virtuve baldai


Toliau pereikime prie virtuvės išplanavimo, patarsime, į ką atkreipti dėmesį, kad jis būtų patogus ir atitiktų Jūsų poreikius. Mes laikomės ir siūlome Jums atkreipti dėmesį į 5 pagrindinių zonų principą. Tad paprastai virtuvėje rasite: Produktų laikymo, Daiktų laikymo, Valymo, Virimo ir Ruošos zonas. Štai keli patarimai padėsiantys susiplanuoti išdėstymą pagal save. Produktų ir daiktų laikymo zonas derinkite su virimo zona, taip gaminant patogiausia viską turėti po ranka. Tada šalia įkurdinkite valymo zoną, kuri leis patogiai palaikyti tvarką virtuvėje ir greitai apsitvarkyti po gaminimo. Gaminimo zonoje po pakabinama spintele rekomenduojame montuoti apšvietimą, o valymo zonoje indaplovę statykite šalia kriauklės. Pabandykite nusibraižyti virtuvės planą ant popieriaus lapo, taip viskas dar aiškiau susidėlios. Jei kyla klausimų dėl virtuvės formų pavyzdžių, apie juos plačiau paskaityti galite mūsų paruoštoje medžiagoje – Virtuvės formos ir zonos.


Kai virtuvės vaizdas po truputį vis labiau aiškėja, pereikime prie medžiagų pasirinkimo. Išsirinkti bus paprasčiau nei galvojate, nes čia pasirinkimui įtaką daro baldų, namų ir Jūsų mėgstamas stilius. Ir, žinoma, apsibrėžtas biudžetas. Pradėkime nuo baldų fasadų. VOKĖ-III dirba su dažyta arba plėvele dengta MDF plokštėmis, jos pagamintos iš vidutinio tankio medienos plaušų ir neturi apribojimų renkantis spalvą. Dar galima rinktis ir dažytą MDF plokštę su filingu, būtent skirtingas filingas ir kuria unikalų baldų stilių. Taip pat galite rinktis LMDP plokštę, kuri gaminama presuojant medžio drožles ir dengiant jas laminatu. Šios plokštės baldai gali turėti skirtingas faktūras. Natūraliu medžio lukštu dengta MDP plokštė sukuria medžio faktūrą, todėl šią medžiagą renkasi natūralumo, mėgėjai. Na, o tikrieji klasikos, prabangos ir ilgaamžiškumo gerbėjai mėgsta rinktis natūralaus ąžuolo, uosio ar juodalksnio medžio masyvo baldus. Rinkitės nuo ekonomiškų plokščių variantų iki prabangaus medžio masyvo baldų. Išsirinkus medžiagas fasadams šalia bus paprasta derinti stalviršius. Jiems keliame aukštesnius kokybės ir patvarumo standartus, nes ant jų gaminame, daugiau liečiame, todėl norime, kad jie būtų malonūs ir kokybiški. Jų gamybai dabar yra pasitelkiamos moderniausios technologijos, todėl tikrai rasite Jums tinkantį ir prie fasadų derantį variantą. Vienas iš ekonomiškiausių pasirinkimų yra 40 mm storio MDP HPL stalviršių, ši medžiaga yra dengta smūgiams bei įbrėžimams atspariu aukšto slėgio laminatu. Todėl toks stalviršis yra ne tik ekonomiškas, bet ir išties praktiškas pasirinkimas. Dėl savo plonumo nedidelėse, moderniose virtuvėse labai puikiai tinka 10 mm storio HPL Compact stalviršis. Tai akmens masę primenantis, praktiškas kompozicinių medžiagų laminatas. Galima rinktis ir lieto akmens masės stalviršį, kuris gali būti sumontuotas taip, kad neliks jokių sudūrimo žymių. Tai natūralių ir modernių sintetinių medžiagų junginys. Natūralumo gerbėjai turėtų atsisukti į granitą, stalviršį, kuris gali būti įvairiausių, neatsikartojančių atspalvių ir skirtingo blizgumo. Taip pat Jus turėtų sudominti ir kvarco stalviršiai, kurių sudėtyje rasite net 90% natūralių medžiagų. Kvarco spalvą rinkitės net iš keliasdešimties atspalvių paletės ir keturių skirtingų tekstūrų. Tad nors pasirinkimo ir medžiagų derinimo galimybės tikrai plačios, bet tuo pačiu nebus labai sudėtinga išsirinkti, kai būsite išsigryninę savo poreikius ir jau susiplanavę naują virtuvę.


Žinoma, kad remontuojant ar įsikuriant naujuose namuose bene daugiausiai dėmesio reikia skirti virtuvei ir bene daugiausiai klausimų iškyla ją beįsirengiant. Tačiau su tinkamu pasiruošimu tai padaryti bus paprasta ir aišku, o iškilus bet kokiems klausimams visada galime kreiptis į virtuvės profesionalus. Jų ilgametė patirtis, daugybė įrengtų virtuvių ir pažintis su skirtingiausiais klientais padės atrasti aukso viduriuką ir rengiant Jūsų naują, svajonių virtuvę!